Nawigacja
Witaj w krainie tatuaży!

Tatuaże dla kobiet i mężczyzn

w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwią i nie budzą większego zainteresowania. Coraz więcej osób decyduje się na takie zdobienie swojego ciała i są to osoby w różnym wieku. Kiedyś najczęściej można było spotkać tatuaże podobne do siebie, pochodzące z jednego wzornika. Obecnie mnogość ich wzorów zaskakuje.


Każdy, kto planuje zrobić sobie tatuaż w profesjonalnym salonie, ma możliwość skorzystania z gotowego wzornika proponowanego przez tatuażystę. Najczęściej taki wzornik to album, w którym znajdują się zdjęcia wszystkich wykonanych w tym miejscu tatuaży lub gotowe wydruki na kartkach papieru.
Wśród nich, można spotkać przede wszystkim motywy:


- zwierzęce - na przykład lew, tygrys, kot,

- roślinne,

- chińskie znaki,

- kobiety,

- maksymy.


W większości miejsc, które zaliczają się do profesjonalnych, nie ma jednak konieczności korzystania z gotowej bazy wzorów. Prawdziwi artyści bardzo chętnie samodzielnie tworzą tatuaże na skórze swoich klientów lub są gotowi skopiować każdy wskazany im uprzednio wzór.

Aby móc pracować jako profesjonalny tatuażysta, konieczny jest przede wszystkim spory talent plastyczny, ale również niesamowita precyzja oraz cierpliwość. Najczęściej wykonanie sporego tatuażu zajmuje do kilkunastu godzin. Niekiedy trzeba zdecydować się na kilka sesji, ponieważ praca jest zbyt obciążająca. Poza tym, pozostaje również kwestia bólu, który odczuwa osoba tatuowana.

Wzory tatuaży bardzo zmieniły się od jakiegoś czasu. Przede wszystkim, dla większości osób tatuaż musi oznaczać coś ważnego i osobistego. Kiedyś wybierano po prostu popularne wzory. Dominują ostatnio tatuaże bardzo kolorowe i widoczne z daleka, które zajmują na przykład całe ramię, łydkę, czy też plecy. Na takie tatuaże decydują się również kobiety.
Co najczęściej tatuują sobie na ciele młodzi ludzie?


* Przede wszystkim, są to ważne dla nich cytaty lub maksymy.

* Często pojawiają się imiona ukochanych osób lub ich portrety.

* Zdarzają się również matching tattoos, czyli tatuaże dla pary, które wyglądają tak samo.

* Spotkać można postaci z kreskówek i filmów.

* Bardzo często tatuaże to elementy jakiejś układanki, które współgrają ze sobą.


Kiedy decydujemy się na wykonanie tatuażu, najważniejsze to wybór odpowiedniego salonu. Tylko profesjonalista będzie w stanie w sterylnych warunkach odtworzyć wymarzony przez nas tatuaż i wykorzystać najwyższej jakości sprzęt, dzięki czemu tatuaż będzie trwalszy.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?